Jouster festivals bundelen krachten

0
(foto, Milk&Alcohol)

De Jouster muziekfestivals Herema Park live en Inside Out slaan de handen ineen. De twee zomer-evenementen gaan zich verspreiden over het jaar. Herema Park-live zaterdag 21 juni 2025 en Herema Park lyts zal zaterdag 21 december plaatsvinden.

Het roer om

“We waren niet ontevreden over de afgelopen edities, maar we hadden er als bestuur geen goed gevoel meer bij of dit wel het juiste pad was welke we moeten bewandelen” verteld Douwe Wietze de Boer, voorzitter van Herema Park live. “We waren bang dat we de Jousters kwijt aan het raken waren, we gaan nu weer wat meer terug naar de basis. Een mooi muziekevenement organiseren voor Jousters, jong en oud. We willen het Park in de zomer meer gaan benutten. We zijn dat op dit moment aan het uitwerken. De artiesten zijn inmiddels geboekt” aldus de Boer. De afgelopen jaren zijn er veel grootschalige evenementen in de regio (GLemmer-Beach, BregePop, Heerenveen-live) die in een zelfde vijver vissen.

(foto, artworkposter Herema-Park-Live)

Samenwerken om hetzelfde doel te bereiken

“We hadden begrepen dat het Inside Out festival ook aan het nadenken was over een nieuwe opzet. Dit was mede voor ons hét moment om het gesprek aan te gaan met hun. Muziekstichting 8501Indie is als één van de organisatoren van het Inside Out festival gevraagd om mee te denken in een samenwerking” kijkt de Boer terug op een hectische nazomer-periode. Bert Steeman van 8501Indie is in die periode toegetreden tot de organisatie van Herema Park live, in de brainstormsessies is de nieuwe opzet tot stand gekomen.

“We waren bij 8501indie blij dat we werden gevraagd om mee te denken in een nieuwe opzet. Als muziekstichting, welke de popmuziek in de regio Joure wil stimuleren, zagen wij in dat er dingen anders zouden kunnen of moeten” verteld Steeman. “De andere partijen welke bij Inside Out festival betrokken waren wilden hier wel in meegaan. We gaan een soort van voorproefje organiseren in cafe de Stam op zaterdag 21 december. De 80’s coverband Milk&Alcohol gaan samen met DJ-Josey een mooie avond voor ons verzorgen” besluit Steeman.

Meer nadruk op lokale artiesten

“We willen meer richting de lokale en regionale artiesten, of in ieder geval artiesten die raakvlakken met Joure hebben. Het mooie is ook dat we precies een half jaar voor de grùte Herema Park nu de Lytse hebben. De voorverkoop start dan ook meteen op onze website” weet de Boer nog te vertellen.

De line-up en verdere activiteiten van de ‘grùte’ Herema Park live zal later bekend worden gemaakt.