Zaterdag 18 januari is de expositie van tekenaar Wim Swart en schrijver Stoffel Zandstra geopend. Wim en Stoffel maken al meer dan tien jaar de strip ‘Onder de Hoek’ De opening was van 11.00 tot 13.00 uur en werd goed bezocht. De expositie in de mooi verbouwde kerk, Papageno Huis in Lemmer is te bezoeken tot 15 maart 2025.


Enorm verrast
Onder grote belangstelling werd de expositie geopend, veel Lemsters troffen elkaar. Het was een gezellige bijeenkomst waar accordeonist Jan Veeneman de muziek verzorgde, Wim Swart en Stoffel Zandstra vertelden enorm verrast te zijn door de hoge opkomst van meer dan 100 bezoekers. De strip, Onder de Hoek speelt zich meestal af op de plek bij de Blokjesbrug, waar elke dag een grote groep (vooral) mannen bij elkaar komt om het laatste nieuws van commentaar te voorzien. Dat gebeurt ook in de strip waar de actualiteit met een portie humor en kritiek bekeken wordt. Naast de strip zijn er verschillende artikelen zoals placemats, verjaardagskalenders, ansichtkaarten, leesplankjes en T-shirts uitgebracht.


Actuele zaken die in Lemmer spelen
Na het openingswoord van Wim Swart en Stoffel Zandstra kon men de expositie bekijken en zien of ze zichzelf of bekenden herkenden op de afbeeldingen. Voor de uitzending van Gaastnijs een kort gesprek na de opening met de heren opgenomen, ze gaven voor de luisteraars antwoord op de vraag wat er te zien is en op welke dagen. “De expositie bestaat uit cartoons, tekeningen en verhaaltjes over de actuele zaken die in Lemmer en omgeving spelen. Er staan heel veel bekende Lemsters op en die Lemsters zijn ook aanwezig. De afbeeldingen zijn prachtig gedrukt op hele grote platen. Het Papageno Huis is vier dagen per week geopend, van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur. Van 18 januari tot 15 maart is de expositie. Regelmatig is er in de avond wat te doen en dan kan de expositie ook bekeken worden. Dinsdagavond 18 februari wordt er een avond met beelden en met muziek van Lemster Folk georganiseerd, voor deze avond dient u zich wel aan te melden bij het Papageno Huis” Aldus Stoffel en Wim.

Kans op een leuk prijsje
Bij de expositie staat een grote bus en er liggen formulieren met 10 rebussen bij, de oplossingen zijn allemaal op de een of andere manier in de tentoonstelling te vinden. Aan het einde van de tentoonstelling op 15 maart, wordt een leuk prijsje onder de goede inzenders verloot.

