Hotel Boonstra, de laatste jaren nog bekend als “Dubbel en Dwars” wordt in februari gesloopt. Als alles volgens plan verloopt kunnen eind dit jaar de bewoners in hun nieuwe appartementen, in De Herberch. Mevrouw Kampherbeek kwam uit Meppel naar Balk om nog een keer een ronde door het pand van haar grootouders te maken.

Hele hoge verwachtingen
Het is snel gegaan met de verkoop van het nieuwbouwproject “De Herberch” aan de Dubbelstraat in Balk. “Alle negen appartementen zijn verkocht aan een aantal kopers met een zeer gevarieerde leeftijdsopbouw van in de 20 tot in de 70 jaar. Voor de laatste is vorige week getekend, ze zijn inmiddels gepasseerd bij de notaris. De bedoeling is dat ze in februari starten met de sloop en daarna bouwrijp maken. De aannemer hoopt voor het eind van het jaar de zaak te kunnen opleveren. Dus in een ‘moordend’ tempo wordt er straks een gebouw opgetrokken, en wij hebben er hele hoge verwachtingen van”, vertelt makelaar Fedde Akkerman.


Servies en memories
Mevrouw Aukje Kampherbeek heeft een binding met het pand, zij is een kleindochter van de familie Boonstra die het Hotel Boonstra hadden. Nu de verkoop van de appartementen rond is en het historische pand gesloopt gaat worden, mocht Aukje nog binnen kijken en een rondje door het pand maken. Vanuit haar woonplaats Meppel kwam ze naar Balk. “Het was al een poosje geleden dat ik contact heb gehad met de projectontwikkelaar en ineens kreeg ik weer een mail. Ik vind het een eer dat ik afscheid mag nemen”, vertelt mevrouw Kampherbeek. Haar moeder was een Boonstra, zij is geboren in het huis naast het pand. Aukje heeft er zelf niet gewoond maar weet wel te vertellen van de geschiedenis. Aukje heeft ook een stukje geschiedenis meegenomen, servies van hotel Boonstra. “De koffiepot komt bij mijn moeder uit het huis en het koffiekopje heeft beppe ooit gegeven. Het is van hier en daarom heb ik het ook meegenomen, dit is memories”, aldus Aukje Kampherbeek.

Mooi woongebied aan het Haskeplein
Het was maandag even een symbolisch en emotioneel afscheid van een gebouw, Gaastnijs was erbij en had de gelegenheid met mevrouw Kampherbeek en met de makelaar Fedde Akkerman te spreken. “Het is een gebouw met een hele rijke historie, dit weet heel Balk. Het is aan de ene kant jammer dat zoiets verdwijnt, maar aan de andere kant komt er iets heel moois voor in de plaats; De Herberch. We krijgen nu een heel mooi sluitend bebouwingsfront hier aan het Haskeplein. De Herberch wordt in dezelfde stijl opgetrokken als De Smidderij en Het Gaasterlânhûs. Vooral De Smidderij, daar is iedereen heel lovend over de bouwstijl. Het wordt een heel mooi woongebied aan het Haskeplein”, Aldus Fedde Akkerman.

