Henk Bakker uit Echten is niet zo van de verre reizen. Met zijn boot moet hij de toren van Spannenburg kunnen zien. Het vaarseizoen komt steeds dichterbij en dus moet hij nog even flink doorklussen.
“Wij hebben hier twee boten liggen, want onze schoonzoon heeft ook een boot,” zegt Henk. “Die hebben we de afgelopen winter helemaal opgeknapt. M’n vrouw maakt ‘m nu mooi schoon. En met onze eigen boot ben ik nog met enkele aanpassingen bezig. Ze zeggen altijd: koop een boot en werk je dood, maar dat is echt zo. Gelukkig komen straks de mooie dagen er weer aan”, lacht Henk.
Vanaf 1 april kunnen Henk en alle andere watersporters weer met de boot uit varen. Vanaf die datum worden de bruggen in Sloten, Lemmer, Terherne en Echtenerbrug weer bediend. De exacte tijdstippen zijn te vinden op de website van gemeente De Fryske Marren.