Reddingsbrigade Lemmer biedt petitie aan bij gemeenteraad: “We willen geen afscheidsfeestje vieren”

0
Burgemeester Klaas Agricola (Foto: Radio Spannenburg, Lennard Geerts)

De reddingsbrigade van Lemmer kwam woensdagavond aan het begin van de raadsvergadering een petitie indienen bij de burgemeester. Met deze petitie wil de brigade ervoor zorgen dat zwembad Ny Sudersé snel weer geopend wordt.

Nu er geen perspectief is dat het zwembad op korte termijn weer open kan, heeft de eigenaar van het bad besloten het zwembad binnenkort volledig te sluiten.

“Het zwembad moet open blijven”, zegt Erwin Krijger, voorzitter van de reddingsbrigade. “We bestaan dit jaar 50 jaar; we willen dat niet als afscheidsfeestje vieren.”

De petitie wordt aangeboden (Foto: Radio Spannenburg, Lennard Geerts)

De burgemeester gaf aan dat dit koste wat kost voorkomen moet worden. “50 jaar ervaring moet niet verloren gaan, en het hoort gewoon bij Lemmer”, reageerde Agricola. “Ik kom binnenkort een keer bij jullie kijken.”

Motie
Kleurrijk Fryske Marren en FvD willen door middel van een motie ervoor zorgen dat het zwembad binnen twee weken weer open gaat. “Zwemmen is essentieel in ons waterrijke gebied”, zegt fractievoorzitter Geeske Holtrop-Hoekstra van KFM.

“We vragen het college om alles te doen om binnen twee weken het zwembad weer te openen. Dat kan ook, als er snel en daadkrachtig wordt opgetreden.”

Zwembad Ny Sudersé (foto: Radio Spannenburg)

Toch werd deze motie door de wethouder afgeraden. “Het moet zorgvuldig gebeuren, en ja, dat gaat langzaam”, zegt wethouder Barbara Gardeniers. “De naam van mijn functie zegt het eigenlijk al. We moeten ons ook aan de wet houden.”

De meeste partijen stemden dan ook tegen de motie. “Wij doen er als gemeente alles aan om het zwembad zo snel mogelijk weer open te krijgen, maar we zijn ook gewoon afhankelijk van andere partijen”, besloot Gardeniers.