Bevrijding klinkt in Balk: Festival vol muziek, smaak en creatie bij ’t Fredehûs

Op maandagmiddag 5 mei organiseert ’t Fredehûs in Balk een feestelijk Bevrijdingsfestival in en rondom hun gebouw aan het Haskeplein. Van 14.00 tot 18.00 uur is iedereen welkom om te genieten van live muziek, wereldse hapjes en creatieve activiteiten. De toegang is gratis, evenals de hapjes, koffie, thee en limonade.

🎧 Beluister het volledige interview met Jan en Minka Deinum

Een feest van vrijheid en verbinding

Initiatiefnemers Jan en Minka Deinum vertelden in de studio enthousiast over het programma. “Een paar maanden geleden bedachten wij: het AZC is hier nog, laten we samen iets organiseren. Muziek verbindt en de mensen uit het AZC maken prachtige muziek,” legt Jan uit. Wat begon als een groter plan samen met anderen, wordt nu een intiemer feest in en om hun eigen ’t Fredehûs.

Jan en Minka Deinum organiseren een bevrijdingsfestival in en om ’t Fredehûs, de Openbare huiskamer in Balk. (Foto Radio Spannenburg, Nelie de Vries)

Een kleurrijk programma met muziek uit alle windstreken

De opening wordt om 14.00 uur verzorgd door Tiemen Weerstand. Tijdens het festival zijn er optredens van maar liefst vijf verschillende acts, waaronder Melissa Pander, Khalid (met Arabische/Koerdische muziek), een Arabische gospelband uit Sneek, Caroline Sprenger met seculiere muziek, en de Groninger band Ace met oud-Balkster Silke Hobma. “Er is echt van alles wat. Sommige stijlen zijn ook nieuw voor ons, we zijn heel benieuwd,” vertelt Minka.

Wereldse hapjes en creatieve expressie

Bijzonder aan het festival is de bijdrage van bewoners van het asielzoekerscentrum (AZC) in Balk. Zij verzorgen internationale hapjes en presenteren deze zelf. “Zij hebben natuurlijk veel meegemaakt,” aldus Jan. “We hebben met hen gesproken over vrede en vrijheid. Ze vinden het heel leuk om hieraan mee te werken.”

Het Bevrijdingsfestival biedt meer dan alleen muziek. Zo kunnen bezoekers hun gevoel van vrijheid creatief uiten op een groot doek met tekeningen, schilderijen of woorden. “Wanneer ben je eigenlijk vrij? Dat kun je op veel manieren beleven,” zegt Minka. Daarnaast is er een vrijmarkt speciaal voor kinderen met vijf beschikbare plekken. Aanmelden hiervoor kan bij Minka via 06-47928078.

Jan en Minka Deinum organiseren een bevrijdingsfestival in en om ’t Fredehûs, de Openbare huiskamer in Balk. (Foto Radio Spannenburg, Nelie de Vries)

’t Fredehûs, de openbare huiskamer van Balk, is een gezellige ontmoetingsplek waar iedereen welkom is voor een praatje, een kop koffie of creatieve activiteiten. De huiskamer is elke woensdag- en vrijdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Bewoners van het AZC nemen ook actief deel als bezoekers en vrijwilligers.

Nelie de Vries
Nelie de Vries
Journalist, met als specialisatie cultuur.

Gerelateerd nieuws