Op dinsdag 13 mei 2025 komen herinneringen tot leven tijdens de reünie van koffiebar Il Pittore in Joure. Iedereen die warme herinneringen heeft aan deze unieke plek uit de jaren zestig en zeventig is van harte welkom. Er is nog plaats, dus aanmelden kan nog.
Een bijzondere tijd in Midstraat 37
Koffiebar Il Pittore opende op 13 mei 1967 de deuren aan de Midstraat 37. Het was een bijzondere tijd waarin de jeugd in Joure behoefte had aan een eigen plek om samen te komen. Jongeren kwamen er te voet, op de fiets of op hun Puch, Tomos of Kreidler om te genieten van muziek, gezelligheid en het vrije gevoel van die tijd. Il Pittore bood een warme en muzikale ontmoetingsplek, waar vriendschappen werden gesloten en plannen werden gesmeed.
“Il Pittore was niet zomaar een koffiebar; het was dé plek voor de jeugd in Joure,” herinnert Klaske Bloemsma zich. “Een plek waar je jezelf kon zijn, waar je muziek, vrienden en gezelligheid vond. Het is geweldig om te zien hoeveel mensen zich nog steeds die tijd herinneren en deze reünie willen meemaken.”

Tijdens de reünie kunnen bezoekers vrij rondkijken in het originele pand, waar nog veel details uit die tijd bewaard zijn gebleven. Van de oude bar en de schouw tot het beroemde keldertje waar vroeger de flipperkast stond. Ook vertrekken die vroeger privé waren, zoals de woon- en slaapkamers van Bennie en Eelke, zijn nu toegankelijk.
“Het pand is nog bijna hetzelfde als toen, en het is mooi om te zien hoe de herinneringen opnieuw tot leven komen,” zegt Sjoerd van Aalsum. “Het gaat niet alleen om het pand zelf, maar ook om de verhalen die ermee verbonden zijn. Het is bijzonder om te merken hoeveel mensen de sfeer van Il Pittore zo nog kunnen voelen.”
Een middag vol nostalgie
De dag begint om 13.00 uur met ontvangst en een gratis kop koffie bij Midstraat 37. Daarna is er gelegenheid om rustig door het pand te lopen en herinneringen op te halen. Voor wie wil, volgt een informele wandeling door het historische centrum van Joure, eveneens gratis.
Om 14.30 uur kunnen deelnemers die dat willen aan boord stappen van de historische salonboot De Simmerwille uit 1916 voor een rondvaart over de Friese wateren. Alleen voor deze boottocht wordt een bijdrage gevraagd.

Speciale gast en oud-stamgasten
Oud-eigenaar Bennie Bloemsma, inmiddels 81 jaar oud, zal als speciale gast aanwezig zijn. Ook vele oud-stamgasten, waaronder oud-Jouster Charles Groenhuijsen, hebben zich al aangemeld.
Belangrijk om te weten is dat de ontvangst, het bezoek aan het pand en de wandeling gratis zijn. Alleen deelname aan de rondvaart kost geld.
Aanmelden kan via de Facebookgroep Reünie koffiebar Il Pittore of door een e-mail te sturen naar koffiebarilpittore@icloud.com. De organisatie laat weten dat er nog ruimte is, maar vraagt wel om van tevoren aan te melden.
Wie ooit de sfeer van Il Pittore heeft geproefd, herinnert zich de vrijheid, de vriendschappen en de muziek die zo kenmerkend waren voor die bijzondere tijd. Deze reünie is dé kans om die tijd nog eens te beleven.