In Oudemirdum vond zaterdag de jaarlijkse Trekkertrek plaats. Er deden 180 deelnemers mee aan de competitie waarbij trekkers een zware wagen zo ver mogelijk over de baan moeten slepen.
“Eigenlijk is het heel simpel,” vertelt Jelle Duursma, die vanaf de kant het geluid regelt en de tussenstand zichtbaar maakt voor het publiek.

Genieten zonder na te denken
Toch is het moeilijker dan hoe het eruit ziet. “Elke baan is ook anders, je hebt een kleibaan of zand, dit zit er tussenin,” aldus Duursma. Voor de chauffeur van de trekker is het taak om goed in te schatten hoe het gewicht verdeeld moet worden.

Op het evenement kwam een hoop publiek af. “Ik heb zelf het idee dat het steeds populairder wordt,” vertelt Duursma. “Het is mooi om te zien en je hoeft er niet bij na te denken,” verklaart hij.

“Lekker trekkers kijken en bier drinken,” vertelt een toeschouwer vanaf een goed gevulde biertafel.


