12e Truckrit Echtenerbrug: een bonte stoet met een gouden randje

Voorafgaand aan de 12e Truckrit zaten we aan tafel met initiatiefnemer Jan Klijnsma en chauffeur van het eerste uur Jacob de Jong. Hun verhalen laten zien waarom dit evenement, dat zaterdag 30 augustus plaatsvindt, al 25 jaar zoveel harten raakt. Dit jaar trekt een bonte stoet van 85 vrachtwagens door de regio – een feest voor passagiers, chauffeurs én toeschouwers.

Radioverslag interview met Jan Klijnsma en Jacob de Jong
Jacob de Jong en Jan Klijnsma 30 augustus is de 12e Truckrit Echtenerbrug. (Foto: Radio Spannenburg, Nelie de Vries)

“Als ze mij zien, weten ze dat de Truckrit eraan komt”

Met een glimlach vertelt Jan hoe zijn initiatief is uitgegroeid tot een tweejaarlijkse traditie. “Als de inwoners mij weer door Echtenerbrug zien lopen, dan weten ze: de Truckrit komt eraan,” zegt hij lachend. “Het is een drukke organisatie, maar gelukkig doen we dit met een mooie groep vrijwilligers. En ja, ik rijd zelf ook mee. Waarschijnlijk zal ik wel een traantje laten, want dit doet me veel.”

Jacob de Jong bij zijn vrachtwagens. 30 augustus is de 12e Truckrit Echtenerbrug. (Foto: Radio Spannenburg, Nelie de Vries)

Zweedse brandweerauto’s en bijzondere contacten

Bij Jacob de Jong thuis komt de koffie op tafel terwijl hij terugblikt op zijn 25 jaar als chauffeur tijdens de rit. Zijn opvallende Zweedse brandweerauto’s zijn inmiddels een vertrouwd gezicht in de stoet. “Jan hoeft me niet eens te vragen,” vertelt Jacob met een brede glimlach. “Hij gaat er gewoon vanuit dat ik weer meerijd.”

Toch draait het voor Jacob om méér dan alleen het rijden. “Het mooiste is dat we de bewoners van Maeykehiem een prachtige dag bezorgen. Onderweg ontstaan bijzondere contacten en dat maakt het elke keer weer speciaal.”

Jacob de Jong zijn vrachtwagens. 30 augustus is de 12e Truckrit Echtenerbrug. (Foto: Radio Spannenburg, Nelie de Vries)

Feest voor de hele regio

Dankzij de inzet van vele vrijwilligers en betrokken chauffeurs is de Truckrit een dag vol saamhorigheid. Voor toeschouwers langs de route is het genieten: 85 vrachtwagens die in colonne door de dorpen trekken, met blije passagiers voor wie deze rit een onvergetelijke ervaring is.

Route Truckrit 30-08-2025 (Foto: www.echtenerbrug.info)
Nelie de Vries
Nelie de Vries
Journalist, met als specialisatie cultuur.

Gerelateerd nieuws