In tegenstelling tot twee weken geleden tijdens de zonovergoten schoolkorfbaltoernooien in Joure, Lemmer en Wijckel, was het woensdagmiddag tijdens de gemeentelijke finale op de velden van SC Joure druilerig. Het matige weer mocht de pret echter niet drukken, er werd vol enthousiasme gestreden.
In de leeftijdscategorie groep 3/4 won het team van IKC De Arke uit Lemmer. In de categorieën groep 5/6 en groep 7/8 mogen de teams van CBS De Bolster uit Balk zich een jaar lang kampioen van gemeente De Fryske Marren noemen.

Enthousiasme ondanks de regen
“Het is een beetje nat, maar verder hartstikke leuk”, zegt Mirjam der Weduwen van Fiif. “Iedereen is super enthousiast, het is dus gewoon een topdag.”
Finale na drie voorrondes
De organiserende verenigingen, KV Lemmer, SC Joure en KV DTG / KC Harich, ontvingen eerder tientallen teams tijdens de voorrondes. De beste ploegen uit die wedstrijden kwalificeerden zich voor de finaledag van woensdag 8 oktober.

Sportplezier voorop
Volgens Der Weduwen is het toernooi meer dan alleen competitie. “We hopen natuurlijk dat kinderen enthousiast worden voor korfbal, maar het belangrijkste is dat ze samen een leuke dag beleven.”





