In het dorpshuis van Oudemirdum kon je vrijdag de hersen horen kraken tijdens de jaarlijkse quiz om te bepalen welk dorp van Gaasterland de meeste Kennis heeft. De strijd ging tussen Nijemirdum, Oudemirdum, Wijckel, Harich, Elahuizen, Oudega-Kolderwolde en Balk.
Na de tien rondes, waarvan vier met vragen over de regio, ging Balk er met de winst vandoor. Al na de eerste vijf rondes hadden ze een ruime voorsprong en die wisten ze vast te houden. Buurdorp Harich eindigde op een tweede plek, gevolgd door Oudemirdum.
Algemene pubquiz en een stukje regio
Voorafgaand aan de quiz spraken wij telefonisch met Jelle Simonsma van Dorpsbelang Nijemirdum. De finale werd gehouden in Nijemirdum als Slimste Dorp van 2025 en het dorpsbelang was verantwoordelijk voor de organisatie.
De quiz bevatte 10 rondes met vragen, deels als pubquiz aangeschaft en deels zelf bedacht. “Vier van de tien rondes hebben regionale vragen over Gaasterland,” vertelde Simonsma.

Het was de derde keer dat deze quiz werd georganiseerd, de competitie werd bedacht door Plaatselijk Belang Wijckel. De winnaar krijgt een metalen haas als wisselbokaal. “Het gaat uiteindelijk om de eer en de titel ‘Slimste Dorp.'”




