Spiritualiteit wordt steeds vaker besproken, ook in Friesland. Volgens spiritueel coach Siska Schotanus-Folkerts uit Woudsend groeit de interesse de laatste jaren merkbaar. Met coaching, boeken en zelf ontwikkelde kaarten wil ze mensen helpen om positiever in het leven te staan.
Siska vertelt dat haar interesse in spiritualiteit al vroeg begon. Als kind voelde ze zich vaak gevoeliger voor wat er om haar heen gebeurde, maar wist ze daar toen nog weinig mee te doen.

Gevoelig kind
Later veranderde dat. “Als kind voelde ik al veel meer, maar deed ik er eigenlijk niets mee,” zegt ze. “Ik ben ziek geworden en heb veel operaties moeten ondergaan. Daardoor had ik heel lage energie en wilde ik heel graag aan mezelf werken om weer terug te komen in een hogere frequentie, dus meer in mijn kracht.”
Via cursussen en opleidingen op spiritueel gebied ging ze zich verder verdiepen in persoonlijke ontwikkeling. Dat groeiproces leidde uiteindelijk tot haar werk als coach. In haar praktijk helpt ze mensen die bijvoorbeeld vastlopen in negatieve gedachten of veel stress ervaren.
“Mijn werk bestaat vooral uit mensen helpen met een positieve mindset,” legt ze uit. “Denken ze vaak negatief, dan help ik ze om weer positief te denken.”
Mentale rust
Een van de technieken die ze gebruikt is Access Bars, een methode waarbij punten op het hoofd worden aangeraakt. Volgens Siska helpt dit om mentale rust te creëren. “Je kunt het vergelijken met een computer die vol en traag is en die je gaat defragmenteren,” zegt ze. “Ik help mensen dingen los te laten, zodat ze weer helder kunnen denken.”

Naast coaching ontwikkelt ze ook eigen orakelkaarten. Het idee ontstond vanuit een wens om ooit een boek te schrijven. Tijdens dat proces groeide het plan om kaarten te maken die mensen zelfstandig kunnen gebruiken. “Ik wil heel graag mijn kennis de wereld in brengen en mensen helpen die tegen problemen aanlopen,” vertelt ze.
Haar kaarten worden veelvuldig verkocht en ook binnen haar vakgebied worden ze door andere coaches gebruikt. “Dat is heel bijzonder om te zien,” vindt Siska.

Positief in het leven staan
Volgens Siska is spiritualiteit de laatste jaren toegankelijker geworden voor een breed publiek. Waar het vroeger soms als “zweverig” werd gezien, merkt ze dat mensen er nu opener voor staan. “Sinds corona zie je dat mensen meer bij zichzelf komen en meer zoeken naar meditatie of yoga,” zegt ze. “Vroeger was het zweverig, nu is het eigenlijk veel meer aards geworden.”

Haar belangrijkste doel blijft mensen helpen om weer vertrouwen en positiviteit te vinden. “Uiteindelijk hoop ik dat mensen weer positief in het leven staan,” zegt ze. “Dat ze de kracht voelen in zichzelf en weten wat ze hier doen op aarde.”



