Na zo’n 25 jaar neemt Yeb Weersma, beter bekend als de ‘vlaggetjesman’ van Joure, afscheid van de passantenhaven. Dit seizoen is zijn laatste, vooral vanwege zijn gezondheid.
Vertrouwd gezicht in de haven
Jarenlang was Weersma dagelijks in de haven te vinden om Marrekritewimpels te verkopen. Met zo’n vlaggetje mogen watersporters drie dagen gratis aanleggen. Voor veel vaste bezoekers hoorde een bezoekje aan hem er standaard bij.

Wat hij het meest gaat missen? Het contact met de mensen. “Je spreekt zoveel verschillende mensen, dat maakt het mooi,” vertelt hij. In de loop der jaren bouwde hij dan ook een grote klantenkring op.
Laatste kans
Stoppen valt hem niet makkelijk. “Je moet straks toch kijken hoe je je tijd gaat invullen.” Hij denkt eraan om vaker te gaan jeu de boulen, maar wil het verder rustig bekijken.

Volgens Marrekrite is Weersma van grote waarde geweest voor de organisatie. Voor watersporters die nog een wimpel bij hem willen kopen, is dit seizoen de laatste kans in Joure. Daarna blijven de wimpels wel gewoon verkrijgbaar via andere verkooppunten.


