Was het vorige week maandag nog herfst, sinds afgelopen vrijdag is het volop genieten van het zomerse weer. En dat merken ze ook bij Recreatiepark de Jerden in Sloten. De camping was weliswaar al volgeboekt voor het pinksterweekend, maar vooral bij de aanlegkade die bij het recreatiepark hoort was de invloed van het zomerse weer goed te merken.
Klaziena van der Zee runt het park sinds 2019 samen met haar man Steven. Zij zag dat de aanlegkade afgelopen vrijdag en zaterdag overspoeld werd met ‘boatsjeminsken’.
“In soad minsken boeke mei it moaie waar op it lêste momint. Wy wienen hielendal fol en hienen foar guon minsken gjin plak mear. Dat is wol wat spitich, mar dat is it risiko wat se dan nimme”, zegt Van der Zee.
Aanlegkade weersafhankelijk
De camping heeft 70 toeristische plekken en zit eigenlijk elk jaar wel vol met Pinksteren omdat dat dan de Fietselfstedentocht langs komt. Een ander verhaal is de aanlegkade, waar plek is voor zo’n zestig boten. “Dat is wol waarsôfhinklik, mei it sinneskynwaar sieten wy dit wykein folslein fol.”

Campinggasten die wij spreken genieten volop van het mooie weer. Een meneer is langs de kade bezig met het klaarmaken van zijn sloep. “Wij gaan straks nog even de Friese wateren op. Daar is het heerlijk vertoeven omdat je dan nog wat verkoeling hebt. Je moet alleen wel uitkijken dat je niet verbrandt.”
Genieten in de schaduw
Langs de aanlegkade is amper schaduw te vinden. Uitzondering is een boom waaronder twee vaste campinggasten de schaduw opzoeken. Het is er met een bescheiden briesje aangenaam. “Wij staan hier op de camping, maar daar is het nu een bakoven. Hier langs het water is het heerlijk en we kunnen nog een beetje naar de voorbijvarende boten kijken.”

Een meneer uit Bolsward staat samen met zijn vrouw nog tot en met donderdag op de camping, waar het aan het begin van de middag inderdaad behoorlijk warm is. “Myn frou wie tafallich frij dizze wike, dus dat wy dizze wike boekt ha komt moai út. It koe echt net better wat it waar oanbelanget. Wy ha ek genoaten fan de Elfstedentochtsfear dit wykein.”
Last van de warmte heeft hij niet. “Ik fyn dit echt noflik, jou my mar de hiele simmer troch dit waar.”



