Sander uit Tjerkgaast kiest liever voor trekkers dan zijn fierljeptalent

De 14-jarige Sander Postma sprong bij zijn buurjongen over een slootje en dat smaakte naar meer. Ondertussen heeft hij al menig prijs gewonnen in het Fierljeppen en is hij zelfs Fries kampioen geworden.

Sander uit Tjerkgaast kiest liever voor trekkers dan zijn fierljeptalent

Ondanks zijn talent is het voor Sander niet meer dan een hobby. Zijn toekomst ziet hij nog altijd in het familieloonbedrijf.

Het persoonlijk record van Sander staat nu op 15.36 meter (Foto: RTV Spannenburg)

17 meter

Zijn buurjongen deed aan fierljeppen en vond dat Sander het ook een keertje moest proberen. Dat ging niet meteen van een leien dakje, maar uiteindelijk bleek hij er wel zeker talent voor te hebben.

Sander Postma (Foto: RTV Spannenburg)

In 2024 werd hij al Fries kampioen, maar Sander heeft nog meer ambities. Dit jaar hoopt hij nog de 17 meter te halen. Toch ziet hij zijn toekomst niet in de sport. “Wy haw in leanbedriuw, dy wol ik oernimme. Jûns op de trekker, dat is gewoan genietsje.”

Doutsen van Gosliga
Doutsen van Gosliga
Redacteur en verslaggever bij de nieuwsredactie.

Gerelateerd nieuws